Talentovaný Kristián Medoň má za sebou debut v reprezentačnom seniorskom tíme

Do sveta futsalu ho priviedli tréneri Lukáš Vrbovský a Jakub Harčár. Futsal začať hrať v juniorke Prešova a postupne prešiel až k mužom.

Na východe Slovenska ho naučili všetko, čo na začiatok mladý futsalista potrebuje. „Som im zato nesmierne vďačný. Hrával som v Prešove ako som už spomínal a momentálne budem začínať tretiu sezónu v Poľskej ekstraklase za tím Red Devils Chojnice.“

Skúsenosti si priniesol do seniorského Á-čka z juniorských reprezentácií. Zahral si vo všetkých mládežníckych reprezentáciach od U-17 až do U-21. „Koľko gólov som strelil, to presne neviem, ale myslím, že to môže byť okolo čísla 15.

Môj debut si dobre pamätám, bol to október 2017 v Ostave proti domácemu Česku v kategórii U-17. Na zápas spomínam dobre, pretože bol to víťazný debut a hralo sa mi dobre,“ povedal pre náš web talentovaný mladý futsalista.

Pozvánka do reprezentácie ho veľmi potešila. „Som za ňu veľmi vďačný, že tréner mi dal šancu, predsa len takáto pozvánka do Á-čka neprichádza každý deň. Verím, že trénera nesklamem a ukážem sa najlepšie ako sa bude dať.

Ako by chcel splniť svoje ciele? „Pracovať na sebe, každým tréningom a zápasom napredovať. Dostať sa do nejakej poprednej ligy a dobrého tímu,“ povedal pre futsalslovakia.sk Kristián Medoň.

Zraz prebieha super. Zišla sa tu dobrá partia, je tu dobrá atmosféra a to je veľmi dôležité. Čo sa týka tréningov, tak všetko je na vysokej úrovni, takže sa mi veľmi páčia. Teším sa, že som tu s najlepšími hráčmi na Slovensku a môžem sa od nich učiť.“

Po reprezentačnom zraze sa vracia spať do Poľska. „Na tento rok môj klub si dal cieľ skončiť niekde v strede tabuľky. Verím, že sa nám to podarí.“

zdroj: futsalslovakia.sk