ME: Futsalový sen končí vo štvrťfinále. Slováci sa lúčia prehrou s favorizovaným Španielskom

Slovenskí futsalisti nestačili v utorňajšom štvrťfinále ME v Holandsku na Španielsko, so šampionátom sa rozlúčili prehrou s veľkým favoritom 1:5.

Slováci napriek vypadnutiu zanechali na turnaji v holandských mestách Amsterdam a Groningen dobrý dojem. V debute na veľkom turnaji dokázali postúpiť zo základnej C-skupiny na úkor Chorvátska, ktoré v rozhodujúcom vzájomnom súboji zdolali 5:3. Okrem toho prehrali s Ruskom 1:7 a vybojovali remízu s Poľskom 2:2. V konečnom poradí obsadia 8. priečku.

Rusi v prvom utorňajšom štvrťfinále zdolali Gruzínsko 3:1. Obhajcovia bronzových medailí narazia v piatok v boji o postup do finále na Ukrajinu, ktorá prenikla do semifinále na úkor Kazachstanu po víťazstve 5:3. Španielov čaká v iberskom derby obhajca titulu Portugalsko. Šampionát vyvrcholí v nedeľu 6. februára.

ŠPANIELSKO – SLOVENSKO 5:1 (3:0)

Góly: 2. a 24. Mellado, 16. a 35. Raul Campos, 10. Lozano – 34. Serbin

 

ŽK: Adolfo, Ortiz – Ševčík, ČK: 24. Směřička (SR)

 

Rozhodovali: Manzione – Peronová (obaja Tal.), Kadykov (Rus.)

 

Zostavy:

Španielsko: Didac Plana (Jesus Herrero) – Ortiz, Raul Gomez, Lozano, Mellado – Borja, Boyis, Adolfo, Cecilio, Chino, Raul Campos, Solano

 

https://sport.aktuality.sk/c/d867he6/me-futsalovy-sen-konci-vo-stvrtfinale-slovaci-sa-lucia-prehrou-s-favorizovanym-spanielskom/