Cieľ splnený! D.Macková, K.Sedláková a J.Jusková v Slovenskej repre.

Cieľ splnený! Futsalistky Slovenska postúpili do hlavnej fázy kvalifikácie o EURO

Sobota, 14.05.2022

Slovenské futsalistky postúpili do druhej fázy kvalifikácie ME 2023.

V sobotnom záverečnom stretnutí turnaja predkvalifikačnej B-skupiny v Gibraltári zdolali Moldavsko 4:2 a o skóre obsadili druhú pozíciu za Belgickom. Do hlavného kola (18.-23. októbra 2022) sa dostali víťazi troch štvorčlenných skupín a dve najlepšie družstvá z tabuľky druhých tímov. Na úvodné góly zápasu sa čakalo do desiatej minúty, kedy skóre otvorila Ciobanuová. Už o osemnásť sekúnd ale vyrovnávala Dominika Kucharčíková. Ostatné šance na oboch stranách zostali nevyužité. Rovnako desať minút sa čakala aj na prvý gól v sieti druhého dejstva. Slovensko poslala k bránam hlavného kola Janka Majtényiová. Do dvojgólového vedenia poslala Slovenky svojim druhým gólom v zápase Dominika Kucharčíková. Tridsaťštyri sekúnd pred konečným hvizdom znížila na rozdiel jediného gólu Mihaela Catarăuová, posledné slovo ale patrilo opäť našim dievčatám. Viki Hanková pečatila našim štvrtým gólom postup do hlavného kola, ktorý potvrdilo víťazstvo Holandska nad Srbskom.

Predkvalifikácia ME 2023 žien – B-skupina:

Moldavsko – Slovensko 2:4 (1:1)
Góly: 10. Ciobanuová, 40. Catarauová – 10. a 38. Kucharčíková, 30. Majtényiová, 40. Hanková