Začínajú juniorské extraligové súťaže 2019/2020

Repre zraz v Prešove) V tíme aj trio hráčov FK Ekoprim Prešov U20 Adam Šoltýs, Jakub Gera, Dušan Sekelský a asistent reprezentačného trénera Lukáš Vrbovský👏

V nedeľu 27.10.2019 sa skončili plánované októbrové tréningové kempy našich mládežníckych reprezentácií a už dva dni na to štartuje nová juniorská ligová sezóna úvodnými zápasmi v Žiline. Aj v súťažnom ročníku 2019/2020 má Slovenský futsal pripravené dve súťaže, a to pre chlapcov do 20 rokov, resp. pre chlapcov do 17 rokov. Futsalová extraliga juniorov U-20 bude mať aj v tejto sezóne 11 účastníkov, Futsalová extraliga juniorov U-17 bude mať 6 účastníkov. Je potešiteľné, že kluby začínajú čoraz viac vnímať potrebu vychovávania si vlastnej mládežníckej základne a piati „vartaligisti“ majú dokonca oba mládežnícke výbery. K tradičným dvom žilinským klubom pribudla Banská Bystrica a čo je možno najviac zaujímavé, aj obaja nováčikovia Varta Futsal Ligy 2019/2020 TNF Prievidza a MŠK Mayerson Nové Zámky. Aj keď z mládežníckej futsalovej mapy ubudne košická futsalová bašta, na druhej strane prichádzajú ambiciózni nováčikovia z Nových Zámkov, Bánoviec nad Bebravou, ale aj dva bratislavské kluby Bonafu a 4FSC.

Účastníci FEJ U-20

FK Ekoprim Prešov