FK Prešov – občianske združenie – prvý prešovský futsalový klub v najvyššej súťaži

Terajšia zostava FK Prešov začala písať svoju históriu niečo pred vyše šiestimi rokmi, keď chlapci začali hrať druhú pouličnú futbalovú ligu. Po dobrých výkonoch a posunoch v tabuľke sa im podarilo dostať do prvej pouličnej ligy. Zakladatelia klubu, tréner a samotní hráči po týchto úspechoch začali spoločne uvažovať o tom, že sa svoje kvality budú snažiť posunúť o niečo vyššie a týmto spôsobom došlo k registrácií v druhej futsalovej lige dňom 1.8.2011. Týchto pár riadkov samozrejme nemôže dôkladne opísať vynaloženú drinu chlapcov, ktorí do toho dali doslova všetko.

To, že toto rozhodnutie malo význam tím FK Prešov dokázal hneď po prvej, ťažkej sezóne v druhej futsalovej lige. V baráži o postup do extraligy vyradili dlhodobého účastníka extraligy Trnavu a uchádzača o prvú ligu Malacky a spolu so Žilinou postúpili z prvého miesta do KENO KLUB EXTRALIGY, najvyššej futsalovej ligy na Slovensku.

Dôležité je zdôrazniť, že FK Prešov ja prvým klubom v našom meste, ktorý hral najvyššiu súťaž vo futsale a dostal sa tam svojou snahou a odhodlaním za neuveriteľne krátku dobu pri tak kvalitných tímoch, ktoré hrajú rovnakú súťaž. Konkurencia v každej jednej lige bola ťažká, no klub FK Prešov dokázal svoje kvality. Súdržnosťou a tvrdou prácou sa klub dostal do najvyššej súťaže na Slovensku.

Tento klub má progresívny rast, kvality, profesionálnosť, dostavili sa i úspechy, ale v neposlednom rade aj ozajstného „športového ducha“, ktorého je cítiť z každej strany a v každej podobe.

Samotný klub sa môže popýšiť aj hráčmi, ktorí majú za sebou isté úspechy. A to napríklad už aj reprezentantmi Slovenska v kategórii U19 a U21, ale aj osobnosťou mesiaca v malom futbale ako najlepšieho kanoniera na Majstrovstvách Európy.

Je nutné spomenúť jednu skutočnosť, že klub po svojom premiérovom vzostupe buduje aj tímy pre nižšie vekové kategórie a taktiež organizuje podujatia pre deti.